Biz Kimiz?

Bizler Türkiye’de Sosyal Duygusal Öğrenme (SDÖ) konusunun daha çok yaygınlaştırılması gerektiğine inanan psikologlar ve psikolojik danışmanlardan oluşan bir ekibiz. Aslında sosyal duygusal gelişim ve öğrenme hem bizim mesleğimizin hem de hepimizin hayatının vazgeçilmez bir öğesi; çünkü iletişim içinde olduğumuz her an “sosyal duygusal öğrenme” de işin içinde.

Ülkemizde “duygusal zeka” kavramı ile daha bilinir hale gelen “Sosyal Duygusal Öğrenme”; yurt dışında oldukça bilinen bir alan. Hatta  SDÖ üzerine çalışan, önleyici programlar geliştiren ve bu konuda ciddi araştırmalar yapan kurum, kuruluş ve üniversiteler oldukça fazla. Bizim amacımız da yaptığımız çalışmalar ve geliştirdiğimiz projelerle SDÖ’yü ülkemizde de daha bilinir hale getirmek.

Bu bağlamda üzerine oldukça emek verdiğimiz ve şuanda İstanbul ve Konya’da bazı okullarda uygulanan bir projemiz de var. Hem bizi hem de projemizi daha yakından tanımak isterseniz www.ikinciadim.org sitesini inceleyebilirsiniz.

İkinci Adım – Sosyal Duygusal Becerileri Geliştirme ve Şiddeti Önleme Programı, şiddeti önlemekten öte sosyal ve duygusal gelişimi desteklemeyi hedefliyor.Bu proje ile ulaşmak istediğimiz hedefe ilerlerken sosyal ve duygusal gelişimin desteklenmesini hem çocuklar hem de eğitimciler,yetişkinler için “olmazsa olmaz” hale getirmek istiyoruz.

Niyetimiz, bu süreçte edindiğimiz bilgileri, SDÖ alanında yapılan araştırmaları, geliştirilen programları ve yayınları sizlerle paylaşmak ve sizlerden gelen geri bildirimlerle de bu alanı daha aktif hale getirmek. Bunun için sizlere (eğitimciler,meslektaşlar, anne-babalar, çocuklar, gençler) hem bu siteden hem de sosyal medyadaki hesaplarımızdan ulaşmak istiyoruz.

Bilgilendirici, yeni ufuklar açabilen hem bireysel hem de toplumsal gelişimimizi destekleyici paylaşımlar da bulunmak dileğiyle.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir